مس استرس دیابت زندگی کنترل بیماری

مس: استرس دیابت زندگی کنترل بیماری پیشگیری مبتلا شدن اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی هر اتفاقی را به ۲۰۳۰ ربط می‌دهند ، بسیاری از مطالب اتفاق مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعیت نداشت

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های تابستانی آموزش و پرورش جهت دانش آموزان را اعلام کرد و گفت: آینده نگری ما این است که شمار پایگاه‌های اوقات ف

هر اتفاقی را به ۲۰۳۰ ربط می‌دهند ، بسیاری از مطالب اتفاق مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعیت نداشت

بسیاری از مطالب اتفاق مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعیت نداشت /هر اتفاقی را به ۲۰۳۰ ربط می دهند

عبارات مهم : آموزش

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برنامه های تابستانی آموزش و پرورش جهت دانش آموزان را اعلام کرد و گفت: آینده نگری ما این است که شمار پایگاه های اوقات فراغت در امسال به ۳۳ هزار مورد برسد و بتوانیم ۵ میلیون دانش آموز را جذب کنیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه راجع به اوقات فراغت اظهار کرد: برنامه های تابستانی را در ۵ محور ارتباطی و بصیرتی، فرهنگی و هنری و فعالیت های اردویی و نشاط آور، مهارتهای حرفهای و توجه به اشتغال، اقتصادی و کارآفرینی و مهارتهای ورزشی تقسیم بندی و طراحی کردهایم.

وی افزود: در سال ۹۵، ۲۲هزار و ۴۷۷ پایگاه تابستانی داشتیم که ۴ میلیون دانش آموز در آن شرکت کردند. در سال ۹۶ حدود ۳۱ هزار و ۳۹ پایگاه تابستانی داشتیم که ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در آنها حضور یافتند. آینده نگری ما این است که شمار پایگاه های اوقات فراغت در امسال به ۳۳ هزار مورد برسید و بتوانیم ۵ میلیون دانش آموز را جذب کنیم.

هر اتفاقی را به ۲۰۳۰ ربط می‌دهند ، بسیاری از مطالب اتفاق مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعیت نداشت

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش پایگاه های تابستانی را معرفی کرد و گفت: پایگاه ها مشمول بر مدارس فعال و توانمند، کانون های ورزشی درون و برون مدرسهای، بیش از ۱۲۰۰ کانون فرهنگی وتربیتی، ۷۵۰ دارالقرآن فعال و بیش از ۳۰۰ اردوگاه در سطح کشور است.

کاظمی افزود: بخش های مختلفی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گرفته تا کانون های ورزشی و اتحادیه انجمن های اسلامی برنامه های خود را ارائه کردند و در مجموع ۸۸ برنامه کلی در ۶ ساحت، ۴ سطح و ۵ محور کلان تدوین و به استان ها ابلاغ شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های تابستانی آموزش و پرورش جهت دانش آموزان را اعلام کرد و گفت: آینده نگری ما این است که شمار پایگاه‌های اوقات ف

برگزاری آیین افتتاح فعالیت های تابستانی در ۹ تیرماه

اعلام آدرس اینترنتی عضویت دانش آموزان

وی با بیان اینکه هشت هفته جهت فعالیت های تابستانی آینده نگری شده است است و یک هفته مربوط به عضویت و کلاس بندی است گفت: آیین افتتاحیه از روز شنبه ۹ تیرماه به صورت نمادین برگزار می شود. همه مراحل پیش عضویت در سامانه اوقات فراغت به نشانی tabestan۹۷.medu.irدر دسترس خانواده ها قرار گرفته و می توانند از شرح برنامه های پایگاه ها مطلع شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از خانواده ها انتظار داریم از این وقت استثنایی بهره برداری کرده و استعدادهای فرزندان خود را رشد دهند گفت: از خانواده ها می خواهیم حمایت کنند و اجازه دهند دانش آموز مسیر علاقه اش را خود تعیین کند و در رشته های مورد علاقه خود عضویت کند.

هر اتفاقی را به ۲۰۳۰ ربط می‌دهند ، بسیاری از مطالب اتفاق مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعیت نداشت

وی به تدوین ۳۷ برنامه در معاونت پرورشی اشاره و عنوان کرد: در حوزه پرورشی ۱۷ برنامه ملی داریم که برگزاری ۳۶ امین دوره مسابقه های قرآن، عترت و نماز با همکاری شرکت اوقاف از این جمله است و هفت میلیون دانش آموز در مرحله آموزشگاهی و ۵۰۰۰ دانش آموز در مرحله کشوری آن شرکت می کنند.

کاظمی ادامه داد: مسابقه های قرآن فرهنگیان، اردوهای علوی جهت ۱۰ هزار دانش آموز مناطق محروم، اردوی زیارت اولی ها به مشهد مقدس جهت ۱۰ تا ۱۵ هزار دانش آموز، اردوی راهیان نور غرب و شمال غرب از ۱۰ تیرماه جهت ۱۰ هزار دانش آموز، اردوی دانش آموزان مناطق مرزی جهت بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز نیز از دیگر برنامه های ما هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های تابستانی آموزش و پرورش جهت دانش آموزان را اعلام کرد و گفت: آینده نگری ما این است که شمار پایگاه‌های اوقات ف

وی همچنین با اشاره به برگزاری هجدمین پرسش مهر مدیر جمهور و برگزاری مسابقه های فرهنگی و هنری گفت: تلاش می کنیم اختتامیه در ۱۳ و ۱۴تیرماه با حضور مدیر جمهور برگزار شود. علاوه بر این جشنواره گلدسته های سرو جهت دعوت عمومی به نماز طراحی شده است که از ۱۵ اردیبهشت شروع شده است و تا اول مهر ادامه دارد.

برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تابستان

هر اتفاقی را به ۲۰۳۰ ربط می‌دهند ، بسیاری از مطالب اتفاق مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعیت نداشت

کاظمی به برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز اشاره و عنوان کرد: جشنواره های ویژه، کارگاه های آموزشی، هنری، پاتوق بازیگران و صورت های معروف و توسعه کتاب و کتابخوانی در کانون های پرورش اجرا می شود. همچنین ۱۱۰ هزار کانون ورزشی داریم که یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز جذب آنها شده است و نشان دهنده علاقه و توجه دانش به ورزش است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان نیز نقش مهمی در پر کردن اوقات فراغت دارد گفت: اردوهای آموزشی تشکیلات طلایه داران فردا جهت ۲۰ هزار دانش آموز در ۳۱ استان، برپایی اردوهای جهادی و اردوهای ورزشی در قالب کوهنوردی و برگزاری کارگاه های آموزشی با عنوان سواد رسانه ای و اینترنت و طرح کندوی کتاب از برنامه های اتحادیه است.

کاظمی ادامه داد: شرکت دانش آموزی نیز ۱۵۱۶ پایگاه اوقات فراغت جهت ۱۵۱ هزار و ۶۰۰ دانش آموز تشکیلات خود دارد و در مجموع دو میلیون نفر روز دانش آموز جذب می کند.برگزاری اردوهای زیارتی جهت ۳۰ هزار دانش آموز و دوره تربیت مدرس خاص مربیان و اردوی ملی پیشتازان و فرزانگان در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز از برنامه های شرکت دانش آموزی است.

برنامه های تابستانی بسیج دانش آموزی

به گفته وی شرکت بسیج دانش آموزی نیز اردوی ۱۰ روزه جهادی هجرت، اردوهای سه و هفت روزه و راهیان نور غرب و شمال غرب، دوره تشکیلاتی تربیت یاران ولایت خاص دانش آموزان مقطع دوم متوسطه را در برنامه های خود دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه امسال۱۳ هزار و ۵۰۰ اردو در سطح کشور با شعاع بیش از ۲۰ کیلومتر برگزار شد گفت: اردوها از طریق ۱۵۴۴ قطار، ۱۶۹ هواپیما،۲۲ هزار و ۷۱ اتوبوس انجام شد و از این تعداد ۸۲۹۶ سفر درون استانی بودند و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در آن شرکت کردند.

ارتقای ضریب امنیت اردوها با چهار برنامه /کاهش ۳۰ درصدی حوادث

وی با بیان اینکه ارتقای ضریب امنیت اردوها با چهار برنامه دنبال شد گفت: ایجاد مرکز کنترل اردویی نقش مهمی در کم کردن حوادث داشت. بیش از ۳۰ درصد از حوادث کم کردن یافت و سه اتفاق از ابتدای سال داشتیم و آسیب ها بسیار جزئی بود.

کاظمی افزود: آموزش ۱۶۰ هزار نفر از همکاران جهت برگزاری اردوها را انجام دادیم و ۵ میلیون نفر ساعت از آن بهره بردند. بازبینی شیوه نامه اردوها نیز در دستورکار واقع شده است است و در حال اصلاح و بازبینی است.

وی به برگزاری اردوهای یک روزه منطقه ای با توجه به سیاست حمایت از کالای ایرانی نیز اشاره و اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که در اردوگاههای استانی با نگاه مهارت آفرینی سبدهای اردویی را با همکاری بخش شخصی تدوین کنیم. از بخش شخصی دعوت می کنیم تا به ما کمک کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح مدرسه دوستدار زندگی گفت: سال گذشته این طرح در ۵ مدرسه متوسطه اول در پایتخت کشور عزیزمان ایران به صورت آزمایشی اجرا شد. امسال یک مدرسه در هر استان مجری این طرح خواهند بود و فضایل اخلاقی چون مهرورزی و انسانیت در آن مورد توجه هست. اثربخشی این طرح در آن ۵ مدرسه اوج بوده است.

بسیاری از مطالب منعکس شده است راجع به اتفاق مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران واقعیت نداشت

کاظمی در پاسخ به پرسشی راجع به اتفاق رخ داده در مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: بسیاری از مطالبی که در اینترنت منعکس شد بعدا مشخص شد که واقعیت نداشت. ناظمی در مدرسه غیر انتفاعی تخلف کرده بود که وزارت آموزش و پرورش به آن به صورت خاص پیگیری می کند؛ اجازه دهید بنده ورود نکنم. البته برنامه های مختلفی در این حوزه داریم.

وی افزود: با حوزه معاونت تربیت بدنی تیم مشترکی تشکیل دادیم که اگر مسأله خاصی ایجاد و ضرورت مداخله فوری باشد این تیم در شبانه روز با اعضای تخصصی آمادگی حضور میدانی دارد. در همان مورد خاص مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران هم این تیم مستقر شد و پیگیری مورد نیاز را انجام داد.

وی به کمبود نیروی پرورشی اشاره کرد و گفت: تلاش های بسیاری می شود تا این کمبود جبران شود. یقین دارم خلاء نیروی انسانی با مدلها و الگوهای متفاوت طراحی شده است در مرکز منابع انسانی پر می شود.

مسئله خاصی در هدایت تحصیلی نداریم

سند ۲۰۳۰ موضوعیتی در آموزش و پرورش ندارد

کاظمی راجع به هدایت تحصیلی نیز گفت: هدایت تحصیلی مسیر خود را طی می کند و مساله خاصی نداریم.

وی همچنین با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ در فضای آموزش و پرورش موضوعیت ندارد گفت: نه سندی و نه برنامه ای در این زمینه داریم در حالی که هر اتفاقی می افتد آن را به ۲۰۳۰ ربط می دهند. آموزش و پرورش در جهت سند تحول بنیادین به همه ساحت های تربیتی توجه دارد.

واژه های کلیدی: آموزش | مدرسه | میلیون | آموزشی | برنامه | برگزاری | فرهنگیان | آموزشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog